İçeriğe geç

İç Çocuk Şifa ve Yüksek Benlik Bağlantı

Anne karnından başlayan çekirdek ailemizle kurduğumuz bağlantı ego benliğimizi ve bilinçaltı kayıtlarımızı oluşturmaya başlar. Kurduğumuz bağlantıyla yaşamsal köklenmemizdeki bilinçaltı yapımızı oluştururke,n güvensiz kurduğumuz her bağlantı korkularımızı, endişelerimizi, güven ve cesaret gibi olgularınde gelişmesine neden olur. Doğumla başlayan güvenli ve güvensiz bağlanma ilk temeli dünyaya geldiğimiz, anne – baba ve kardeşlerin olulşturduğu çekirdek ailemizle başlar. Büyümeye başladıkça 12 yaş sürecine kadar birey, farkında olmadığı bir ergenlik ve olgunluk dönemine yansıyan yaşamsal kalıplar ve blokajlarını hayatına yansıtıcak kayıtları ile dolar. Çevremiz ve partnerlarla olan ilişkilerimiz, cesaret ve güven duyguların eksikliği, ergen olma dönemlerinde sağlıksız yapılar oluşturur. Tekrar eden davranışlar, sevgideki alış verişin eksikliği, bağlantısını kopardığımız iç çocuk enerjisi ile Öz enerjimizden ayrışan unsurları oluşturur.

Travmalar yerini doldurduğumuz, alışkanlıklar ve bağlanma davranışlarını, bilinçaltı kayıtlarımızla yaşam içinde kendini gösterirken, çocukluk dönemlerinde güvenli bağlanmayı gerçekleştiremeyen ihtiyacı giderilmemiş çocuk, bireysel gelişmemizi yavaşlatırken, bireyin özbenlik bağlantısından ayrıştırmaya başlatır.

İç çocuk yaşamımıza yön veren, öz enerjiyi taşıyan güçlü bir varlıktır. Öz Enerjimizdir.

Çocukluk dönemlerinde anne ve baba’dan sevgi akışını kestiğimiz, güvensiz bağlar, Öz enerjimizi harekete geçirerek ve içteki çocuk bağlantısını kurarak dengeli ve sağlıklı bir yapı ile yaşamdaki bloke olan durumların üstesinden gelebiliriz. Genelde bu görünün farkında olmayız, bireyin iki ilişkisi vardır yaşamına aktardığı

  • Kendi varlığı ile yaşamda oluşturduğu bilinçle aktarım
  • Anne ve babanın – aile ortamından bilinçaltına aktardığı bugünün projeksiyonu

İç çocuk farkında olmadan bilinçaltındaki anne-baba ilişkisinden gelen davranışları yönlendirirerek varlığını gösterir.

İç çocukla kurduğumuz bağlantı ile hayatımızda travmatik yada dengesiz olan tüm ilişki ve durumları dengelerken bağını kopardığımız Öz Benliğimizle  güvenli ve huzurlu, dengeli ve sağlıklı bir yaşama yelken açabiliriz. Olumsuz yaşanılan duygu – zihin ve fiziksel eylemlerimizi içteki birleşme ile kök etkilerini görmeye ve dönüştürme cesaretine sahip çıkarız.

Bu terapi çalışması, hayatımızdaki blokajların kök nedenlerini araştırırken anne-baba’dan aldığımız olumsuz bilinçaltı kayıtlarına inerek Yüksek Benlik Bağlantı ile şifalanması uygulanır.

Yüksek Ben, şu andaki bilinç halimizin bir üstü olan yüksek  bilincimizdir. O bizden başkası değildir. Bağını kurduğumuzu iç çocuğunun tüm zamanlarının yara, acı ve üzüntülerini şifalarken, Yüksek Benliğimizle gelen dengelenmeyle kendimize bir adım daha yakınlaşırken sağlıklı bir hayat ve amaçlarımıza yönelebiliriz.

  • Korkular sevgiye
  • Endişe ve kızgınlıklar huzura
  • Öfke enerjisi neşe ve coşkuya dönüşür.

Birebir seanslar olarak gerçekleştirilir.

Open chat
Merhaba,

Lütfen size hitap edebilmek için isminizi ve hangi konuda bilgilenmek istiyorsanız mesajınızı yazın.

Sevgilerimle