İçeriğe geç

Bağımlılığın Ötesi Yenilenmenin Yoga Yolu

Bu program, uzun yıllar Natüropati Tıp doktoru ve Kundalini Yoga sertifikalı eğitmen ve aynı zamanda eğitimci yazar olan Sat Dharam Kaur’un, Yogi Bhajan ve Dr. Gabor’un öğretilerinden esinlenerek   Jiwan Joti Kaur (PhD) ile birlikte geliştirilmiştir. Sat Dharam Kaur’un topluma kazandırdığı, Kundalini Yoga ve Yaşam Tarzı’nın Kadınların Meme Kanseri sürecine yardım edebilmek için, hastalığı önlemede tasarlanmış yoga eğitimi vardır.  

Bağımlılığın Ötesi Yenilenmenin Yoga Yolu eğitimi, Kundalini Yoga ve Meditasyon pratikleri ve Gabor Mate’in teori öğretileriyle buluşur.  Sat Dharam Kaur Bağımlılığın Ötesi Yenilenmenin Yoga Yolu Eğitimini Türkiye’de de pandemi öncesi gerçekleşiren eğitmenlerden biridir.

Gabor Mate  bağımlılıkların zihnin ve beden sağlığına olan etkisini incelemiş ve tedavisi konusunda uzmanlaşmış, bir yazar ve konuşmacıdır. Yazdığı kitaplar, Aç Hayaletler Diyarında, Çocuklarınıza Tutunun, Bağımlılıkla Yakın Karşılaşmalar, Vücudunuz Hayır diyorsa ve Dağınık Zihinler kitaplarıdır.

Türkiye’de tanınan Gabor Mate, 54 yaşında kendisine konulan Dikkat Eksikliği Bozukluğu tanısı ile Dikkat Eksikliği Bozukluğu Kökenlerine, travma ve oluşan bağımlılıkların ilişkisinin, biyolojik ve aile kalıtsal yaklaşımı, insan değerleri ve ihtiyaçlarının Benlik bağlantısının kurularak gerçekleştirilmesine yeni bir anlayış içinde geliştirmiştir.

Eğitimin Yapısı

Bu eğitim 16 modülden oluşan ve farkı formatlarda aktarabilme şansı olan bir eğitimdir. Bireyin travma ile oluşan bağımlılıklarını, duygusal, zihinsel ve fiziksel alışkanlarının, bir bireyin en temeli olan aidiyetlik ve bağlanma kuramlarını, atasal – çekirdek aile ve biyolojik yapı da inceler. 

Eğitim Programı 16 hafta yada 9 gün / oline çevrimiçi yada canlı programlar halinde gerçekleşir

Programın amacı ve hizmeti

  • Kundalini Yoga ve Meditasyon pratikleri
  • Kendimizi zihinsel, duygusal ve ruhsal ihtiyaç ve beslenme ile geliştirme
  • Besin ve takviye beslenmesi ile detoksifikasyon, beden ve organ sağlığı
  • İnteraktif çalışmalarla duygusal, zihinsel inanç ve düşüncelerimizi travma ve bağımlılıkların ardından inceleyerek dönüştürmek
  • Öz benlikten kopuşumuza neden olan travma ve bağımlılıklarımızı dönüştürerek, Öz benliğimize tekrar bağlantıya geçerek sağlıklı bir yaşamı ve benliği geliştirmek
  • Öz sorumluluk, öz değer, öz sevgi gerçekliğimizi, sorumluluklarımızdan ilham alarak, değerlerimizi yükseltmek ve sevgide güçlenerek cesaretle değişime evet demek
  • Yeni bakış açısı ile acı ve yaralarımızdan ayrışarak, dengelenmenin, iyileşmenin gerçekliği ile yaşam amaçlarımıza yönelirken
  • Bedenimize ve yaşamlarımıza konumlanarak güçlü bağlarla ilahi olan benliğimizle yaratmak

Her bir travma ve bağımlılık, bedenimize, ailemize, toplumumuza ve kendimize olan aidiyetlik ve bağlanma gerçekliğini sunan bir araçtır. Yeni bir hayat ve yaşam sunmak için bir katalizördür. Değiştirdiğimiz yerden hizmet eder, dönüştürdüğümüz yerden yaşamdaki amaçlarımıza yönelir, kendi bütünlüğümüz içinde, yeni farkındalıklar ve seçimlerle, ilham kaynağı olan varlığımız ve deneyimlerimizle Öz’ümüzün gerçekliğini yeniden bağlanma ve aidiyetlik içinde gerçekleştiririz.

Open chat
Merhaba,

Lütfen size hitap edebilmek için isminizi ve hangi konuda bilgilenmek istiyorsanız mesajınızı yazın.

Sevgilerimle