İçeriğe geç

Kundalini Reiki

Kundalini Reiki Danimarkali meditasyon masterı olan Mr. Ole Gabrielsen tarafından dünyaya tanıtılmıştır. Mr. Ole Gabrielsen ile Master Kuthumi’nin yaptığı çalışmalar ve ruhani bilgi aliş verişleri sayesinde Kundalini Reiki tekniği doğmuştur. Uygulanması çok kolay ve pratik bir yöntem olan bu teknik tüm dünyada yayılmaya ve ruhsal kalıcı sifalanmaya açmıstır kendini. Şu ana kadar Kundalini Reiki uygulayıcıları ve alıcıları bu enerjinin büyük faydalarını görmüşlerdir

Kundalini enerjisi şimdiye kadar günümüze çok farklı bakış açıları ile anlam kazanmıştır. Halbuki bu enerji yaratımın sevgi enerjisi ve her bireyde bulunan yaratıcının tohumudur. Kundalini enerjisi ne kök chakra vasıtasıyla giren yerküre enerjisi nede tepe chakradan aldığımız gökyüzü enerjisidir.

O her bireyde var olan yaratıcı tohumu olan ve yaşamın döngüsünü anlatan muhteşem sevgi enerjisidir. Kundalini kökle, sacral chakra arasında var olan sacrum adındaki yerinde uyur vaziyette tabir edilen katlanmış 3.5 kez dolanmış bir yılanı temsil eder.

Bu enerji yoğun olarak salındığında çok güçlü manyetik bir yapı ile bedende harekete geçer. Bazen bu derin ve farklı tecrübelere götürebileceği gibi bazende kişi farkında olmayabilir. Kundalini enerjisi omurga ve kenarlarında bulunan nadi kanallları üzerinden tüm enerji merkezlerimiz olan chakralar boyunca tepe chakraya kadar yükselir.

Bu yükselis sırasında birey güçlü bir dönüsüm ve fiziksel bedende şifalanma yaşar.

Bu şifalanma bilinçli bir şekilde kullanıldığında her bir chakrada var olan dengelenme ile bilinçaltı hızlı biçimde tutmuş olduğu eski kayıt ve kodlamalardan inanç ve düşünce yapısından özgürleşerek yeni bilinçle olan birleşmeyi gerçekleştirir. Bu yükseliş kundalinin renkleri olan kırmızı ve sarı ile tabir edilirse, kırmızı ateş elementi yakarak dönüşümü, sarı yeni bilinç ile aydınlanmayı ifade eder.

Günümüzün 5nci boyut enerjileri ile kendi yumuşaklığını değiştiren bu döngü enerjisi şifa gücünü yükseltmiş ve kalıcı dengelenmelerle yerküre ve insan biyolojisi içinde varlığını sürdürmekte.

Siz herhangi bir yoga tarzını yapıyorken, koşu, yüzmek, dans etmek cinsel aktivite gibi fiziksel her uğraşınız bu enerjinin harekete geçmesini sağlayabilir. Burada en önemli olan şey bu enerji BİLİNCİN enerjisidir. Eğer kisi hazır değilse bu enerji ile istediğiniz kadar uğraşın o yerinde uyumaya devam edicektir.

Bu da, kundalini enerjisinin size BİLİNÇ enerjisi olduğunun göstergesidir.

Güven ve emniyet yaradılışın prensipleri içindedir. Yaptığınız fiziksel çalısmalar bu enerjinin yada ilgili chkranın enerjisini harekete geçirerek size titresimlerinden doğan hissi ve çalışmanın içindeki duyguları hissettirecektir.

Kundalini enerjisinin illa birden yükselmesine gerek yoktur. Bu enerji hafif salınımlarlada omurga içinden yükselebilir ve tekrar yuvasına geri donebilir. Ve bu yolculuk sırasında kişi var olusun 3 ana temel özelliği ile birleşir HUZUR, MUTLULUK ve SAĞLIK

Open chat
Merhaba,

Lütfen size hitap edebilmek için isminizi ve hangi konuda bilgilenmek istiyorsanız mesajınızı yazın.

Sevgilerimle