İçeriğe geç

Deniz Yalım Kadıoğlu

Misafir Uzman – Yoga Tarihi ve Felsefesi

Yogayla ilk buluşması Hindistan’da, Paramanand Yoga Bilimleri Enstitüsü’nde Dr. Guruji Omanand rehberliğinde gerçekleşti. Burada aldığı YA 500 saat Geleneksel Yoga ve Yoga Terapi Eğitmenlik Eğitimi’ni Monika Munzinger ile “Yoganın Temelleri”, Devrim Akkaya ile “Yin Yoga”, “Meridyen Teorileri ve 5 Element Yoga Serileri”, Gülçin Özsoy ile “Tao Vinyasa” eğitimleri takip etti. 

Başak Yüksel ile “Somatik Yoga Terapi” uzmanlık eğitimi ve Şeyda Tosçalı’dan aldığı Sinir Sistemi Düzenleme Programı ile geleneksel yoga ve meditasyon pratiği ve paylaşımları, bilimsel yaklaşımların günlük yaşam deneyimleriyle birbirine örüldüğü yeni bir alana taşındı. 

Kundalini Yoga dönüştürücü etkisiyle ilk andan itibaren günlük pratiğinin parçası oldu. KRI Kundalini Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni Sada Sat Kaur ve Sada Sat Singh ile tamamladı. Kundalini Yoga alanındaki pratiğini Sada Sat Kaur, Shiv Charan Singh ve Carolyn Cowan rehberliğinde aldığı “Zihin ve Meditasyon”, “Stres ve Canlılık”, “Nötr Zihin” eğitimleri ile derinleştirdi.

Roy Eugene Davis’in “Bhagavad Gita’nın İçsel Anlamı” ve Adnan Çabuk’un “Sessizliği Bozmadan” kitaplarında editörlük görevini üstlendi.

Ankara ve Moskova’da yaşıyor. Kundalini Yoga ve Meditasyon, Yin Yoga ve Somatik Yoga Terapi seanslarını online olarak paylaşmaya devam ediyor. 

2022 – 2023, Zuhal Özyurt’un Organize ettiği Kundalini Yoga Eğitmenlik Programı Misafir Uzman olarak yer alıyor, Yoga Tarihi ve Felsefesi derslerini sunuyor.

Open chat
Merhaba,

Lütfen size hitap edebilmek için isminizi ve hangi konuda bilgilenmek istiyorsanız mesajınızı yazın.

Sevgilerimle