İçeriğe geç

Seda Ulusoy Hüner

Misafir Uzman – Fizyoloji ve Solunum Yolları

Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olduktan sonra mesleğinin birçok dalında hizmette bulunmuş ve uzmanlığını Sporcu Sağlığı üzerine yapmıştır. Mesleğini icra ederken eş zamanlı olarak yaşamına Yoga, Reiki, Ayurveda ve Pranik Şifa Eğitimlerini( elle, kristaller ile ve renk terapi) alarak  alanında bütüncül bakış  ile  sağlığa yaklaşımını geliştirmeye devam etti. 

Aylin Tokcan Yogalin Çocuk Yogası, Başak Bodur Hatha Yoga Eğitmenliği, Bedensel Farkındalık Terapisi eğitimlerini Ankara’da tamamladı. 2016’ da kurumsal çalışma hayatına son vererek Köyceğiz’de yaşamaya başladı ve çalışmalarını doğaya taşıdı. Yoga ve Ayurvedik terapi üzerine çalışmalarını derinleştirip şifa çalışmalarıyla birlikte bireysel danışmanlık yapmaya başladı. Fizyoterapi mesleğini Doğunun kadim bilgileri ile sentezleyerek sağlıklı ve iyi yaşam üzerine bireysel danışmanlık hizmetini 2020’ de kurduğu Karya Yaşam Merkezi çatısı altında online ve yüz yüze olarak sürdürmektedir.

Kadın sağlığı ve pelvis sağlığı üzerinde yoğunlaşarak çalışmalarını kadınlara yönelik ‘Dişil Öze Yolculuk’ atölye çalışmaları ile bilgi ve deneyimlerini aktarmaya devam ediyor. Zuhal Özyurt ile 250 Saat Y.A Onaylı Kundalini Yoga Eğitmenlik Programı’nı tamamlayan Seda, dönüşüm programları hazırlamaktadır.

Deneyimlerini akademik ortamda ve özel merkezlerde paylaşmaya devam eden Seda, Yoga ve pilates eğitmenlerine Yoga Asana Anatomisi, HİS Yoga Eğitimleri ve Bedensel Farkındalık ile Yoga üzerine eğitimlerini vermeye devam etmektedir. 

Open chat
Merhaba,

Lütfen size hitap edebilmek için isminizi ve hangi konuda bilgilenmek istiyorsanız mesajınızı yazın.

Sevgilerimle