İçeriğe geç

Zuhal Özyurt (Adarshpal Kaur) / Program Uzmanı

Program Uzmanı

İç sesine kulak vererek yoga yolculuğuna kendi pratiklerini oluşturarak başladı. 2009 yolunda uzun soluklu bu yolcuğun ilk adımını Kundalini Research Instutite (KRI) onaylı, 500 saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlık Programı, Sarah Powers Yin – Yang Yoga’nın Özü, Advayta Yoga Anatomi Programı, Hart Lazer Güvenli Öğretme ve Restoratif Yoga, Zeynep Aksoy Advayta Yoga, Berra Sertel Yin Yoga Uzmanlaşma programlarını tamamladı. 5 yıl süreyle Derin Kundalini Yoga, White Tantra Meditasyon pratiğini Kundalini Yoga’nın doğduğu ana topraklarda, Guru Ram Dass Dağında birçok uzmanla çalışma şansı bularak gerçekleştirdi.

Diğer içsel çağrısı, evrensel enejilere açılarak Reiki Temelli farklı frekanslardaki enerjilerle uygulama ve pratiklerini gerçekleştirmesiydi. Bu sayede Shamballa Çok Boyutlu Şifa Sistemi Uygulayıcıları yetiştirmeye başladı. 

Kundalini Yoga’nın ve kendi içsel şifaya davet açtığı çağrılar, Rooger Wolger İnstutite Derin Anı Süreci 4 Temel eğitimi, kısa bir süre Svatigto Leibmeister ve 3 yıllık Rumen Yankulov ile Meditatif Aile Sergisi Sertifikasyonunu tamamladı. Halen Feride Gürsoy Kadim Beden Bilgeliği Eğitimine devam ediyor.  Zeynep Süzmen Şen’in verdiği Astroloji Eğitimine 1.5 yıl devam ederek, gökyüzünün bilgeliğine açıldı.  Sat Dharam Kaur’un yarattığı Bağımlılığın Ötesi Yenilenmenin Yoga Yolu ve Gabor Mate öğretisini kapsayan programını tamamladı.

2015’ten bu yana KRI Aquarian Training Academy’e devam ederek, Kundalini Yoga Uzmanlık Programlarını Türkiye’de açılmasını sağladı. AAA Kundalini Yoga Okulu ve Simrit Kaur Kundalini Pilgrim Kundalini Yoga Okullarının Türkiyede yer almasına öncülük etti. Okul kurucularından mentorluk programı alarak, eğitim organizasyonlarını ve stajyer eğitmen olarak yer aldı. Türk ve yabancı eğitmen adayların, UluslarArası eğitmenler olarak yetişmesine öncülük etti. 

Zuhal’in 13 yıl önce aldığı vizyonlarının peşini bırakmadan devam etmesiyle gerçekleşen yolculuk serüveni, 2023’ ten bu yana yeni Vizyonu Türkiye’de ilk defa Yoga Alliance Onaylı 250 saat, Kundalini Yoga Eğitmenlik Programlarını gerçekleştirmesiyle devam etti. Eğitmen ve öğrenci olarak öğrendiklerini, içsel çağrılarına kulak verenlerin, yetişmelerini destekleyerek sağlayan Zuhal, yaşamdaki yerini de bu şekilde alıyor. 

Open chat
Merhaba,

Lütfen size hitap edebilmek için isminizi ve hangi konuda bilgilenmek istiyorsanız mesajınızı yazın.

Sevgilerimle