İçeriğe geç

Aile Dizimi Hakkında Bilgilenin

Hepimiz bu dünyaya aidiyetlik, düzen ve denge unsurları içinde bir aile içinde doğarak dünyaya geliriz. Yaşamlarımız Ruh’umuzun yolculuğuna eşlik eden insan benliğinde deneyimleyerek öğrenmektir.

Aile Dizilimi başlangıcı 1970 yıllarında Bert Hellinger’in Afrika kabile yaşamlarında aldığı ilhamla temelinde psikoterapi içeren ve bugünün yeni araştırma ve bilimsel yaklaşımlarıyla morfegenetik alanda birbirimize nasıl bağlı olduğumuz ve yaşamlar boyu süre gelen nesiller arasındaki aktarımların yaşamlarımızdaki etkisini açığa çıkarır. Morfegenetik alanda her türlü canlı varlık birbirine görünür ve görünmez yollarla birbirine bağlıdır. Biyolojik olarak Her birey anne ve babasına atalarına kan bağı ile, hücresel, sinir sistemi ve kollektif bilinçaltından bağlıdır. Bu şekilde öğrenir, aktarır ve büyürüz.

Aile Dizilimi yöntemi genel olarak hayatımızdaki duygusal, finansal, ilişki, sosyal bağlar, hastalıklar gibi tekrar eden durumların, dünyaya geldiğimiz çekirdek ailemiz ve yaşamı aldığımız büyüklerimiz ve Atalarımıza kadar uzanan bir yolculuktur. Bu yolculuk bugünün bilinçaltında oluşturduklarımızla, kollektif bilinçaltından aktarılanları bilinmez bir o kadar da bilen alan’a kendini bırakarak inceler. Biyolojik varlıklar olarak kalıtsal ve birbirimize bağlı olduğumuz sinir sistemini, hafızamız ve duygusal beynimiz olan limbik sisteminde içinde olduğu bir yapı ile dönüştürmeyi sağlayarak yaşam enerjimizi dengeler. Bu bize yaşamda bir birey olabilmeyi, sağlıklı bir şekilde sorumluluk almayı ve kendi özgün yaşamlarımızda kalıcı radikal değişimlerini sağlar. Ruhumuzda huzur, kalplerimizde refahlık, hayatın akışkanlığı ve sağlıklı bir yapı getirir.

Aile Dizilimi sisteminde yetişkin olmak, çocuk bilincinden sorumlu bireyler olarak hayattaki yerimizi almakla başlar.  Sevgi her yerdedir. O görülmeyi ve açığa çıkmayı bekler. Aile dizilimi sisteminde en çok ifade edilen şey açığa çıkmamış olan sevgidir. Ve bu, yaşam akışının bize kadar ulaşan nesiller boyu aktarımında, bir yerde akışının kesintiye uğradığı ve hayatımızın zorlukları olarak gördüğümüz deneyimde sakılıdır.

Aile Dizilimi sisteminde yaşamlarımızdaki tekrar eden olaylar üzerinde çalışırız. Konu başlıkları duygusal bir durum, hastalık, finansal-parasal döngüler, bağımlılıklar ve alışkanlıklar, devamlı ev değiştirmek, para kayıpları, özgüven ya da cesaret gibi her türlü konu başlığı ile çalışabiliriz.

Seanslarda,

  • Çalışmak istediğiniz konunun fiziksel ve duygusal verileriyle
  • Somatik deneyimleme
  • Sinir sistemi regülasyonu
  • Bilinçaltı bağlantısı gerçekleştirilir
  • Teori anlatım ve uygulama gerçekleşir

Tamamen ruhsal ve enerjetik bir çalışma olan seanslarda zihin bizim için görü getiren bir araçtır. Dile gelmeyen bir anlatımla seanslar, her zaman kişiye özel ve çalışmanın getirisi ile aidiyetlik, düzen ve dengeyi sisteminizin yeniden geri kazanmasını sağlar.

Grup Seansları: Danışan, dizim açtırmak isteyen ve bu dizimde hem izleyici hem de temsilci olmak isteyen bireylerin (daha önceden deneyimlemiş olmanız gerekmiyor) bir araya gelerek grup kolaylaştırıcısının yönlendirdiği seanslardır. Danışan bir konu ile gelir. Konu için gerekli temsilciler grup katılımcılar tarafından seçilir. Katılımcı belki bir kişinin anne ya da babasını temsil eder. Bu anne ya da baba gerçek değildir. Tamamen danışanın bilinç dışı, psişesinde ki anne ya da babasının yansımasıdır. Yönlendirmeler, cümleler ve gerekli düzenlerle kolaylaştırıcı tarafından temsilcilere aktarılır. Buradaki hareket danışanın konusu hakkındaki bilinçdışı kayıtlarını, aktarımını ve bilinçaltının resmini ortaya çıkarır.

Seanslar kimler için uygun değil: Alkol ve madde bağımlılığı olan kişiler, yoğun psikiyatrik tedavi alarak ilaç kullananlar için uygun değildir. Bu kişilerin seans sonrasında psikolojik destek alacağı garantisini vermeleri gerekir.

Seanslar ayrıca, cinsel travma, ölüm ve ağır şiddet deneyimi yaşamış kişiler için uygun değildir.

Bu kişilerin daha sağlıklı bir şekilde konusunda uzman kişiler tarafından seans alması önerilir.

Seanslar: Birebir yada grup yüzyüze, Zoom çevirim içi bireysel yada grup seansları olarak gerçekleşir. Lütfen 0 531 712 70 13 nolu telefonu arayarak randevu oluşturun

Önerilen kitaplar:

Seninle Başlamadı, Mark Wolynn herkesin okumasını tavsiye ederim

Bert Hellinger ,  kitapları

Sevginin Kökleri, Svagito Leibmeister

Ruhtaki Bölünmeler: Franz Ruppert

Beden Kayıt Tutar, Bessel A. Van Der Kolk

Zeytin Ağacı Dizisi: Aile Dizilimini en iy haliyle işleyebilmiş bir dizidir.

Hayatın Tutsakları: Bilinçdışı, bilinç nasıl kapanır.

Her iki dizi ve Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Open chat
Merhaba,

Lütfen size hitap edebilmek için isminizi ve hangi konuda bilgilenmek istiyorsanız mesajınızı yazın.

Sevgilerimle