İçeriğe geç

2 Mart 2024 , Sistemik Aile Dizimi Grup Çalışması – BOSTANCI

Zuhal Özyurt ile Sistemik Aile Dizimi Çalışması

Sistemik Aile Dizimi Atölyesi

Plena, Physio & Pilates Salonu Bostancı

13 Aralık / 10.15 – 17.30

Hepimiz bu dünyaya aidiyetlik, düzen ve denge unsurları içinde bir aile sistemi içine doğarak dünyaya geliriz. Yaşamlarımız Ruh’umuzun yolculuğuna eşlik eden insan benliğinde deneyimleyerek öğrenmektir.

Sistemik Aile Dizimi, başlangıcı 1970 yıllarında Bert Hellinger’in Afrika kabile yaşamlarında aldığı ilhamla temelinde psikoterapi içeren ve bugünün yeni araştırma ve bilimsel yaklaşımlarıyla morfegenetik alanda birbirimize nasıl bağlı olduğumuz ve yaşamlar boyu süre gelen nesiller arasındaki aktarımların, yaşamlarımızdaki etkisini açığa çıkarır. Morfegenetik alanda her türlü canlı varlık birbirine görünür ve görünmez yollarla birbirine bağlıdır. Biyolojik olarak her bir birey anne, baba ve atalarına kan bağı ile, hücresel, sinir sistemi ve kollektif bilinçaltından bağlıdır. Bu şekilde öğrenir, aktarır ve büyürüz.

Sistemik Aile Dizimi yöntemi, genel olarak hayatımızdaki herhangi bir zorluk için köken aile sistemimize inceleyerek, bilinçaltının bu konudaki oluşturduğu resme bakar. Bu resim birbirine bağlı olan yaşam’ın diğer üye ve fertlerine yani hiç bilinmeyen ve görünmeyen kişi ve atalarımıza kadar uzanan ortak bilinci kapsayan bir resmi ortaya çıkarır. Büyük verir ve küçük alır, düzen ve denge bu şekilde işler. Küçük vermeye başladığında ise düzen ve denge yer değiştirir ve o zaman yaşamlarımızdaki dolaşıklık ya da hayatlarımızdaki zorluklar başlar. Her bir birey geldiği aile sistemine aittir ve görünür olmak durumundadır. Bu görünürlük her bir fail ve kurban’ı da içerir.

Bizler aile büyüklerimize ve atalarımıza derin bir sevginin sadakat ve Ruhlarımızın vicdanı ile bağlı iken, bilinçdışından bu sadakati kör bir sevgiye dönüşerek büyüklerimizin kaderlerini göremez ve onlara bağlı olduğumuz ruh vicdanı ile hareket ederiz. Nesiller boyu aktarım, büyüklerimizin ve atalarımızın çok geçmiş ya da yakın zamanlarda yaşanılan bir durumun, alınmayan bir sorumluluğun ya da devam eden bir biyolojik durumun genetik, biyolojik ya da duygusal aktarımın en küçük nesile kadar uzanması ile gerçekleşir. Kesintiye uğramış olan yaşam enerjisinin, Ruh’un vicdanı ve sadakati ile bugünün yaşamlarımızdaki oluşan zorlukları ile açığa çıkar. 

Sistemik Aile Dizimi, Atalarımızın mirası olan yaşamlarımız için sorumluluk almayı, onlardan sadece olumsuzluklar değil, diğer güçlendirici miraslarımızı da alıp yaşamlarımızı dolu dolu ve keyifle var etmeyi, bu şekilde bir yetişkin ve bir birey olarak büyümeyi sunar. Dünya’ya gelme amaçlarımızı hatırlamayı, yaşamlarımızdaki zorlukların üstesinden gelme becerilerimizi, kendi kaderimiz taşımayı  ve yaşam ile ilişkili olduğumuz her bir durum için kalıcı bilinç değişimleri yapabilmemizi sağlar. Bu şekilde yetişkin olur, çocuk bilincinden sorumlu bireyler olarak hayattaki yerimizi almakla başlarız. Ruhumuzda huzur, kalplerimizde mutluluk, hayatın akışkanlığı, düzen ve dengesini ferah ve bollukla getirir. Yönümüz artık Yaşam’dır.

Sistemik Aile Dizimi hangi konulara bakar ve kimler içindir: Yaşamlarımızdaki tekrar eden her türlü zorluk olan konular için çalışmak isteyen kişiler içindir. Bu konular sağlık, maddi, finansal koşullar, partner, aile ilişkileri, kurulamayan anne-çocuk ya da baba-ocuk ilişkisi, bağımlılıklar, duygusal durumlar, depresyon, çocuk kayıpları, ölüm, evlatlık verilme, devamlı ev değiştirmek, haksızlığa uğramak, lanet, bela gibi beddualar, büyü, özgüven ya da cesarette yetersizlik gibi konular olabilir. 

Sistemik Aile Dizimi Grup Seansları: Danışan, dizim açtırmak isteyen kişidir. Katılımcı, dizim çalışmasında hem izleyici hem de temsilci olmak isteyen kişidir. Grup seansları, bireylerin bir araya gelerek grup kolaylaştırıcısı tarafından yönlendirdiği seanslardır. 

Danışan bir konu ile gelir. Konu için gerekli temsilciler grup katılımcılar tarafından seçilir. Katılımcı belki bir kişinin anne ya da babasını temsil eder. Bu anne ya da baba gerçek değildir. Tamamen danışanın bilinç dışı, psişesinde ki anne ya da babasının yansımasıdır.  Yönlendirmeler, cümleler ve gerekli düzenlerle kolaylaştırıcı tarafından temsilcilere aktarılır. Buradaki hareket danışanın konusu hakkındaki bilinçdışı kayıtlarını, aktarımını ve bilinçaltının resmini ortaya çıkarır. 

Seanslar kimler için uygun değil: Alkol ve madde bağımlılığı olan kişiler, yoğun psikiyatrik tedavi alarak ilaç kullananlar için uygun değildir. Bu kişilerin seans sonrasında psikolojik destek alacağı garantisini vermeleri gerekir. 

Seanslar yakın zamanda, cinsel travma, ölüm ve ağır şiddet deneyimi yaşamış kişiler için uygun değildir. Bu kişilerin daha sağlıklı bir şekilde konusunda uzman kişiler tarafından seans alması önerilir. 

Sistemik Aile Dizimi çalışmaları teori ve dizim çalışmalarıyla gerçekleşir

  • Morfegenetik Alan nedir?
  • Sistemik Aile Dizimi ve 3 Temel Yasası
  • Bilinçaltı ve Kollektif Bilinçaltı
  • Sinir Sistemini Regüle Etme Pratikleri
  • Atalar Çemberine Giriş ve Atalar Şifa Aktarımı

Dizim açılımı 5 kişi ile sınırlıdır. Zamana göre yedekteki kişilerin dizimi açılır. 

Katılımcı için yer müsait.

Sistemik Aile Dizimi Atölyesi

Plena, Physio & Pilates Salonu Bostancı

2 Mart Cumartesi / 10.15 – 18.00

İletişim ve Kayıt: Gizem Şimşek

gizemsimsek.gs@gmail.com – 0 530 328 68 10 

Önerilen Kitaplar: 

Svagito Leibmeister, Sevginin Kökleri

Mark Wolynn, Seninle Başmadı

Rranz Ruppert, Ruh Kayıpları

Bessel V. Der Kolk, Beden Kayıt TuTar

Bert Hellinger, Kabul Etmenin Özgürlüğü

Peter A. Levine, Kaplanı Uyandırmak, Dile Gelmeyen Bir Sesle, Travma ve Anı

Önerilen Film ve Diziler: Zeytin Ağacı, Hayatın Tutsakları 

Zuhal Ozyurt (Adarspal Kaur) Hakkında

Kundalini Research Instutite (KRI) 500 saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon eğitimini tamamladı. Yoga’da Sakatlıklar ve Güvenli Öğretmek, Yin ve Yang Yoga, Advayta Yoga, Anatomi Eğitimi, Hamile Yogası gibi uzmanlık programlarını Heart Lazer, Sarah Powers, Zeynep Aksoy, Berra Sertel gibi uzmanların uzmanlık programlarına katılarak tamamladı. Reiki temelli holistik şifa eğitimleri, bilinçaltı blokaj arınma, iç çocuk bağlantı duygu ve bedenin dili / somatik yaklaşımla sinir sistemi ve bilinçaltı arınma seansları veriyor. Rooger Wolger İnstutite Derin Anı Süreci 4 Temel eğitim programına tamamlayan Zuhal, 500 Saat, Rumen Yankulov Meditatif Aile Sergisi Eğitimini tamamladı. Kısa süre Svagito Liebmeister ile çalıştıktan sonra halen Feride Gürsoy Sistemik Dizim Eğitimine devam ediyor. Online ve canlı olarak Kundalini Yoga ve Meditasyon – Yin Yoga derslerinin yanı sıra, İstanbul içi ve dışı, Kundalini Yoga ve Meditatif Aile Dizilimi grup ve bireysel seans ve atölye çalışmaları veriyor, Kundalini Yoga Eğitmenlik Programlarını düzenliyor. 

Open chat
Merhaba,

Lütfen size hitap edebilmek için isminizi ve hangi konuda bilgilenmek istiyorsanız mesajınızı yazın.

Sevgilerimle